Vicor Corporation MI-25Z-MX-F4
MI-25Z-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25Z-MX-F4
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 30W
Datasheet Download
MI-25Z-MX-F4.pdf
Availability of MI-25Z-MX-F4
QUANTITY
MI-25Z-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25Z-MX-F4
Internal Part NumberEIS-MI-25Z-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25Z-MX-F4
Related LinksMI-25Z, MI-25Z-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25Z-MX-F4 Details Description
Related parts for MI-25Z-MX-F4
TRANS PNP 60V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 9VOUT SIP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48VDC 15W 1.0A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
HAN RJ45 MOD PNL FD THRGH FEMALE datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf