Vicor Corporation MI-26W-MW-F4
MI-26W-MW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
MI-26W-MW-F4
Brief Description
CONVRT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 100W
Datasheet Download
MI-26W-MW-F4.pdf
Availability of MI-26W-MW-F4
QUANTITY
MI-26W-MW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-26W-MW-F4
Internal Part NumberEIS-MI-26W-MW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)125V
Voltage - Input (Max)400V
Voltage - Output 15.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)18.2A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-26W-MW-F4
Related LinksMI-26W, MI-26W-MW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-26W-MW-F4 Details Description
Related parts for MI-26W-MW-F4
IC 16-BIT AUDIO DAC 16-DIP datasheet.pdf
MINI LATCH HSG .100CC SR POL datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V SOT563F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
IPD M12 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
D4GL-4DFA-A4-NPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf