Vicor Corporation MI-27Z-MX-F4
MI-27Z-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
MI-27Z-MX-F4
Brief Description
CONVRT DC/DC 165VIN 2VOUT 30W
Datasheet Download
MI-27Z-MX-F4.pdf
Availability of MI-27Z-MX-F4
QUANTITY
MI-27Z-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-27Z-MX-F4
Internal Part NumberEIS-MI-27Z-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)310V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-27Z-MX-F4
Related LinksMI-27Z, MI-27Z-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-27Z-MX-F4 Details Description
Related parts for MI-27Z-MX-F4
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 145MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONN TERM BLK 6POS 5.08MM R/A GN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
2.5 WTB LOCK HSG 15CKT datasheet.pdf
IND PC INTEL T7500 COREDUO datasheet.pdf
HEATSHRINK 12AWG 6" BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 4.0960MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU Z8 8K OTP 12 MHZ datasheet.pdf