Cornell Dubilier Electronics MIN02-001DC330J-F
MIN02-001DC330J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-001DC330J-F
Manufacturer
Product Category
Mica and PTFE Capacitors
Brief Description
CAP MICA 33PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-001DC330J-F.pdf
Availability of MIN02-001DC330J-F
QUANTITY
MIN02-001DC330J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-001DC330J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-001DC330J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyMica and PTFE Capacitors
SeriesMIN02
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Dielectric MaterialMica
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard SMD
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-001DC330J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-001DC330J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-001DC330J-F Details Description
Related parts for MIN02-001DC330J-F
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 16-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET PQFP 132POS TIN-LEAD datasheet.pdf
CONN TERM ADAPTR .187/.250 DBL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.8A 63 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
.187 SERIES FASTON RECEPT datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 1KW/110 AR CU datasheet.pdf