Cornell Dubilier Electronics MIN02-002DC320J-F
MIN02-002DC320J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002DC320J-F
Brief Description
CAP MICA 32PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002DC320J-F.pdf
Availability of MIN02-002DC320J-F
QUANTITY
MIN02-002DC320J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002DC320J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002DC320J-F
PackagingBulk
Capacitance32pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002DC320J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002DC320J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002DC320J-F Details Description
Related parts for MIN02-002DC320J-F
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.19V SC-70 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
LED PMI 1YELLOW 125V CLEAR LENS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 9POS R/A SOLDER datasheet.pdf