Cornell Dubilier Electronics MIN02-002EC181J-F
MIN02-002EC181J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002EC181J-F
Brief Description
CAP MICA 180PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002EC181J-F.pdf
Availability of MIN02-002EC181J-F
QUANTITY
MIN02-002EC181J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002EC181J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002EC181J-F
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002EC181J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002EC181J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002EC181J-F Details Description
Related parts for MIN02-002EC181J-F
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A D2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 190 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf