Cornell Dubilier Electronics MIN02-002EC301K-F
MIN02-002EC301K-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002EC301K-F
Brief Description
CAP MICA 300PF 10% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002EC301K-F.pdf
Availability of MIN02-002EC301K-F
QUANTITY
MIN02-002EC301K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002EC301K-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002EC301K-F
PackagingBulk
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002EC301K-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002EC301K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002EC301K-F Details Description
Related parts for MIN02-002EC301K-F
CONN RECEPT HOUSING 2POS 5MM datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANSISTOR RF 3W 12V PLD-1.5 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 330 OHM 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 830MA 220 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf