Cornell Dubilier Electronics MIN02-002EC650J-F
MIN02-002EC650J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002EC650J-F
Brief Description
CAP MICA 65PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002EC650J-F.pdf
Availability of MIN02-002EC650J-F
QUANTITY
MIN02-002EC650J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002EC650J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002EC650J-F
PackagingBulk
Capacitance65pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002EC650J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002EC650J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002EC650J-F Details Description
Related parts for MIN02-002EC650J-F
SWITCH DIP SEAL JLEAD 8POS 24V datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
BOARD DEMO PICTAIL HUMIDITY SNSR datasheet.pdf
BATTERY PACK 12.0V 2450MAH NIMH datasheet.pdf
CAP FILM 0.25UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SATA SSD PWR PRTCT 64GB SLC datasheet.pdf
CABLE USB3.0 B/M TO OPEN 5M datasheet.pdf
FANLESS PC ATOM D525 DUAL 1.8GHZ datasheet.pdf