Cornell Dubilier Electronics MIN02-002EC830J-F
MIN02-002EC830J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002EC830J-F
Brief Description
CAP MICA 83PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002EC830J-F.pdf
Availability of MIN02-002EC830J-F
QUANTITY
MIN02-002EC830J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002EC830J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002EC830J-F
PackagingBulk
Capacitance83pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002EC830J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002EC830J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002EC830J-F Details Description
Related parts for MIN02-002EC830J-F
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 0.8A 100V TO92 datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLK 1" X 6" datasheet.pdf