IXYS Corporation MIXA10WB1200TML
MIXA10WB1200TML picture photo
Mfg. Part Number
MIXA10WB1200TML
Brief Description
IGBT MODULE 1200V 12A HEX
Datasheet Download
MIXA10WB1200TML.pdf
Availability of MIXA10WB1200TML
QUANTITY
MIXA10WB1200TML Order Process
Ship out your order
Specifications of MIXA10WB1200TML
Internal Part NumberEIS-MIXA10WB1200TML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
IGBT TypePT
ConfigurationThree Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)1200V
Current - Collector (Ic) (Max)17A
Power - Max63W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.1V @ 15V, 9A
Current - Collector Cutoff (Max)100µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce-
InputThree Phase Bridge Rectifier
NTC ThermistorYes
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseE1
Supplier Device PackageE1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIXA10WB1200TML
Related LinksMIXA10W, MIXA10WB1200TML Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MIXA10WB1200TML Details Description
Related parts for MIXA10WB1200TML
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ENCLOSURE UNIBOX FOR BL2030 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN IEC 8A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
HIGHSPEED CONN.1.27 VERT SMT datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf