ITT Cannon, LLC MKJ3C7W10-26CN
MKJ3C7W10-26CN picture photo
Mfg. Part Number
MKJ3C7W10-26CN
Brief Description
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKTS
Datasheet Download
MKJ3C7W10-26CN.pdf
Availability of MKJ3C7W10-26CN
QUANTITY
MKJ3C7W10-26CN Order Process
Ship out your order
Specifications of MKJ3C7W10-26CN
Internal Part NumberEIS-MKJ3C7W10-26CN
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert10-26
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating5A
Voltage - Rated500VAC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKJ3C7W10-26CN
Related LinksMKJ3C7W, MKJ3C7W10-26CN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MKJ3C7W10-26CN Details Description
Related parts for MKJ3C7W10-26CN
BUSHING SPLIT 0.796" NYLON BLACK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 20POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
DSUB 26 M NM GOLD SHL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf