Vishay/Dale RL07S134GRE6
RL07S134GRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S134GRE6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S134GRE6.pdf
Availability of RL07S134GRE6
QUANTITY
RL07S134GRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S134GRE6
Internal Part NumberEIS-RL07S134GRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/01, RL07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S134GRE6
Related LinksRL07S1, RL07S134GRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S134GRE6 Details Description
Related parts for RL07S134GRE6
CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC 2420 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
ANT GPS SMT PASSIVE MINI LOOP datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 8A TO-220FL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 8 POS datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC840LP6CE datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
JM RELAY 1 FORM A 9VDC datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf