ITT Cannon, LLC MKJ3C7W7-10BN
MKJ3C7W7-10BN picture photo
Mfg. Part Number
MKJ3C7W7-10BN
Brief Description
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
MKJ3C7W7-10BN.pdf
Availability of MKJ3C7W7-10BN
QUANTITY
MKJ3C7W7-10BN Order Process
Ship out your order
Specifications of MKJ3C7W7-10BN
Internal Part NumberEIS-MKJ3C7W7-10BN
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions10
Shell Size - Insert7-10
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating5A
Voltage - Rated500VAC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKJ3C7W7-10BN
Related LinksMKJ3C7, MKJ3C7W7-10BN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MKJ3C7W7-10BN Details Description
Related parts for MKJ3C7W7-10BN
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 75MH 33MA 222 OHM TH datasheet.pdf
SHIELD LOW MICRO USB PLUG B TYPE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
BLUE BRSHD METL MUSHROOM LIGHT datasheet.pdf
8200UF 100V 40X50 datasheet.pdf