ITT Cannon, LLC MKJ5A6F11-19PA
MKJ5A6F11-19PA picture photo
Mfg. Part Number
MKJ5A6F11-19PA
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRGHT CRIMP PIN
Datasheet Download
MKJ5A6F11-19PA.pdf
Availability of MKJ5A6F11-19PA
QUANTITY
MKJ5A6F11-19PA Order Process
Ship out your order
Specifications of MKJ5A6F11-19PA
Internal Part NumberEIS-MKJ5A6F11-19PA
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert11-19
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating5A
Voltage - Rated500VAC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKJ5A6F11-19PA
Related LinksMKJ5A6F, MKJ5A6F11-19PA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MKJ5A6F11-19PA Details Description
Related parts for MKJ5A6F11-19PA
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24QSOP datasheet.pdf
IC PMU FOR APPL PROCESSORS 40LLP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LMZFL 10/8/135 3.5SW datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.3A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 60POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 348K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf