ITT Cannon, LLC MKJ5A6F9-10PA
MKJ5A6F9-10PA picture photo
Mfg. Part Number
MKJ5A6F9-10PA
Brief Description
CONN PLUG 10POS STRGHT CRIMP PIN
Datasheet Download
MKJ5A6F9-10PA.pdf
Availability of MKJ5A6F9-10PA
QUANTITY
MKJ5A6F9-10PA Order Process
Ship out your order
Specifications of MKJ5A6F9-10PA
Internal Part NumberEIS-MKJ5A6F9-10PA
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions10
Shell Size - Insert9-10
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating5A
Voltage - Rated500VAC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKJ5A6F9-10PA
Related LinksMKJ5A6, MKJ5A6F9-10PA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MKJ5A6F9-10PA Details Description
Related parts for MKJ5A6F9-10PA
COUNTER LCD 6 CHAR 20-60V PNL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.62MM datasheet.pdf
TFLEX 330,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
RES 3.36 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf