Vishay/BCcomponents MKP1837368161W
MKP1837368161W picture photo
Mfg. Part Number
MKP1837368161W
Brief Description
CAP FILM 68NF 1% 160VDC
Datasheet Download
MKP1837368161W.pdf
Availability of MKP1837368161W
QUANTITY
MKP1837368161W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1837368161W
Internal Part NumberEIS-MKP1837368161W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package700
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±1%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1837368161W
Related LinksMKP1837, MKP1837368161W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1837368161W Details Description
Related parts for MKP1837368161W
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 460UF 165V QC TERM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OFFLINE SW 66W 102W 12ESOP datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
5MM TRI-LEAD CABLE ASSY datasheet.pdf