Vishay/BCcomponents MKP1839111632G
MKP1839111632G picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839111632G
Brief Description
CAP FILM 110PF 2% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839111632G.pdf
Availability of MKP1839111632G
QUANTITY
MKP1839111632G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839111632G
Internal Part NumberEIS-MKP1839111632G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance110pF
Tolerance±2%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839111632G
Related LinksMKP1839, MKP1839111632G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839111632G Details Description
Related parts for MKP1839111632G
SOCKET TORX TR T25S 1.65" datasheet.pdf
MOD IPM L-SERIES 1200V 75A datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 20AWG 100' datasheet.pdf
DDR3 240P SMT ASSY datasheet.pdf
IC SRAM 512K X 8 3.3V 36-SOJ datasheet.pdf