Vishay/BCcomponents MKP1839120631G
MKP1839120631G picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839120631G
Brief Description
CAP FILM 200PF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839120631G.pdf
Availability of MKP1839120631G
QUANTITY
MKP1839120631G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839120631G
Internal Part NumberEIS-MKP1839120631G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839120631G
Related LinksMKP1839, MKP1839120631G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839120631G Details Description
Related parts for MKP1839120631G
CONN DIN PLUG 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC POT NV 128POS HV 10-USOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
COMBO-D 25W3 SOD datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP 4.7 UF 20% 400 V datasheet.pdf