Vishay/BCcomponents MKP1839127631R
MKP1839127631R picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839127631R
Brief Description
CAP FILM 270PF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839127631R.pdf
Availability of MKP1839127631R
QUANTITY
MKP1839127631R Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839127631R
Internal Part NumberEIS-MKP1839127631R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839127631R
Related LinksMKP1839, MKP1839127631R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839127631R Details Description
Related parts for MKP1839127631R
CONN HOUSING CRIMP 22POS 2MM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
INLET IEC-320 C18 SCREW6.3MM TRM datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS R/A GOLD BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO213AB datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
FUSE 12KV 25AMP 2" AIR datasheet.pdf