Vishay/BCcomponents MKP383333063JFI2B0
MKP383333063JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333063JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333063JFI2B0.pdf
Availability of MKP383333063JFI2B0
QUANTITY
MKP383333063JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333063JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383333063JFI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333063JFI2B0
Related LinksMKP383333, MKP383333063JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333063JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP383333063JFI2B0
CAP CER 4.7UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0027UF RADIAL datasheet.pdf
HN.2D.72.BU.C.B.73- datasheet.pdf
680UF 450V 40X50MM 85C 5000H datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf