Vishay/BCcomponents MKP1839210631G
MKP1839210631G picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839210631G
Brief Description
CAP FILM 1NF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839210631G.pdf
Availability of MKP1839210631G
QUANTITY
MKP1839210631G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839210631G
Internal Part NumberEIS-MKP1839210631G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839210631G
Related LinksMKP1839, MKP1839210631G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839210631G Details Description
Related parts for MKP1839210631G
BIT TRI-WING SZ1 0.98" datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 50A datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 16SOIC datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE I/O EXPANSION 5M datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
ANT GRID 24DBI 2.4GHZ 30" RTNC datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf