Vishay/BCcomponents MKP1839347163
MKP1839347163 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839347163
Brief Description
CAP FILM 47NF 2.5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839347163.pdf
Availability of MKP1839347163
QUANTITY
MKP1839347163 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839347163
Internal Part NumberEIS-MKP1839347163
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±2.5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839347163
Related LinksMKP183, MKP1839347163 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839347163 Details Description
Related parts for MKP1839347163
CONN HEADER .100 SINGL R/A 21POS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
TAPE WIRE MRKR LEGEND-3 (8'ROLL) datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 160POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 18PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 100W datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL NATURAL datasheet.pdf
PDU 3-PHASE SWITCHED 208V 8.6KW datasheet.pdf
15UF 250V 10X16 datasheet.pdf
470UF 35V 10X16 datasheet.pdf