Vishay/BCcomponents MKP1839410405
MKP1839410405 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839410405
Brief Description
CAP FILM 100NF 10% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839410405.pdf
Availability of MKP1839410405
QUANTITY
MKP1839410405 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839410405
Internal Part NumberEIS-MKP1839410405
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839410405
Related LinksMKP183, MKP1839410405 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839410405 Details Description
Related parts for MKP1839410405
IC ADC 8BIT 750KHZ SAMPL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 50V 5% BP 1210 datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONNECTOR 6PIN 3100 SERIES datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf