Vishay/BCcomponents MKP1839410631R
MKP1839410631R picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839410631R
Brief Description
CAP FILM 100NF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839410631R.pdf
Availability of MKP1839410631R
QUANTITY
MKP1839410631R Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839410631R
Internal Part NumberEIS-MKP1839410631R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839410631R
Related LinksMKP1839, MKP1839410631R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839410631R Details Description
Related parts for MKP1839410631R
Crystal 7.3728MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 150W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 100V TO-220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf