Vishay/BCcomponents MKP1839447251
MKP1839447251 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839447251
Brief Description
CAP FILM 470NF 1% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839447251.pdf
Availability of MKP1839447251
QUANTITY
MKP1839447251 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839447251
Internal Part NumberEIS-MKP1839447251
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839447251
Related LinksMKP183, MKP1839447251 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839447251 Details Description
Related parts for MKP1839447251
LED 3MM RTANG YEL/GRN BICLR PCMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC EE-PROG SYS MGR 8CH 56-TQFN datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.4A 220 MOHM TH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 27MM datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC CMEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf