Vishay/BCcomponents MKP1840322406G
MKP1840322406G picture photo
Mfg. Part Number
MKP1840322406G
Brief Description
CAP FILM 22NF 20% 400VDC
Datasheet Download
MKP1840322406G.pdf
Availability of MKP1840322406G
QUANTITY
MKP1840322406G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1840322406G
Internal Part NumberEIS-MKP1840322406G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1840
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1840322406G
Related LinksMKP1840, MKP1840322406G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1840322406G Details Description
Related parts for MKP1840322406G
CONN RECEPT 3POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
IC DAC DUAL 10BIT LO PWR 40LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
750 TB SPR CLA PRESS FIT datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf