Vishay/BCcomponents MKP1841222635MW
MKP1841222635MW picture photo
Mfg. Part Number
MKP1841222635MW
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 10% 630VDC
Datasheet Download
MKP1841222635MW.pdf
Availability of MKP1841222635MW
QUANTITY
MKP1841222635MW Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1841222635MW
Internal Part NumberEIS-MKP1841222635MW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP1841M
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1841222635MW
Related LinksMKP1841, MKP1841222635MW Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1841222635MW Details Description
Related parts for MKP1841222635MW
SSR OCMOS FET 200MA NO/NC 8-SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
THYRISTOR 68V 150A SMA datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #40 datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 196NFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A DL SYNC 16LLP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 63POS SNGL PCB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 4W datasheet.pdf