Vishay/BCcomponents MKP1841233205M
MKP1841233205M picture photo
Mfg. Part Number
MKP1841233205M
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 3.3NF 10% 2000VDC
Datasheet Download
MKP1841233205M.pdf
Availability of MKP1841233205M
QUANTITY
MKP1841233205M Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1841233205M
Internal Part NumberEIS-MKP1841233205M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP1841M
Packaging*
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1841233205M
Related LinksMKP1841, MKP1841233205M Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1841233205M Details Description
Related parts for MKP1841233205M
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO VHF-UHF MCP4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 93.12K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
T5007, 1N/C + 1N/O, S. STEEL HEA datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT GOLD 38CKT datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK PWM 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf