Vishay/BCcomponents MKP18444224000
MKP18444224000 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18444224000
Brief Description
CAP FILM 220NF 10% 400VAC
Datasheet Download
MKP18444224000.pdf
Availability of MKP18444224000
QUANTITY
MKP18444224000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18444224000
Internal Part NumberEIS-MKP18444224000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package125
Packaging*
Capacitance0.22µF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18444224000
Related LinksMKP1844, MKP18444224000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18444224000 Details Description
Related parts for MKP18444224000
Connector Receptacle 16 Position 0.118" (3.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER EH SIDE 13POS 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 3.7A 20 MOHM TH datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.37V SOT23-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.024V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 6PHASE BUCK 40QFN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf