Vishay/BCcomponents MKP18444474000
MKP18444474000 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18444474000
Brief Description
CAP FILM 470NF 10% 400VAC
Datasheet Download
MKP18444474000.pdf
Availability of MKP18444474000
QUANTITY
MKP18444474000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18444474000
Internal Part NumberEIS-MKP18444474000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance0.47µF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18444474000
Related LinksMKP1844, MKP18444474000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18444474000 Details Description
Related parts for MKP18444474000
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 2% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 24HQFN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf