Vishay/BCcomponents MKP1845282204
MKP1845282204 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1845282204
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 8.2 NF 5% 2000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1845282204.pdf
Availability of MKP1845282204
QUANTITY
MKP1845282204 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1845282204
Internal Part NumberEIS-MKP1845282204
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1845
Packaging*
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1845282204
Related LinksMKP184, MKP1845282204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1845282204 Details Description
Related parts for MKP1845282204
RES SMD 113K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC DAC 13BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V TO-220AB-3 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 724BGA datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.6V 4-USP datasheet.pdf
IC MIXER FUNDAMENTAL 12SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 18A TO220 datasheet.pdf