Vishay/BCcomponents MKP1845522255
MKP1845522255 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1845522255
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1845522255.pdf
Availability of MKP1845522255
QUANTITY
MKP1845522255 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1845522255
Internal Part NumberEIS-MKP1845522255
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1845
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1845522255
Related LinksMKP184, MKP1845522255 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1845522255 Details Description
Related parts for MKP1845522255
SENSOR PRESS DIFF 30" H2O 4SIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROCARD CARDSHIELD datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.187 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TURRET LUG TERMINAL PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
25P F PC 830PF M3 datasheet.pdf