Vishay/BCcomponents MKP1846315106
MKP1846315106 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1846315106
Brief Description
CAP FILM 15NF 20% 1000VDC
Datasheet Download
MKP1846315106.pdf
Availability of MKP1846315106
QUANTITY
MKP1846315106 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1846315106
Internal Part NumberEIS-MKP1846315106
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1846
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC600V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1846315106
Related LinksMKP184, MKP1846315106 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1846315106 Details Description
Related parts for MKP1846315106
IC MON DUAL SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 240V 400A MS013 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W MONO 10MSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-11.5 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
SIGN 12"X6" CLEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVPS00RF-25-35S W/ PC CONT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf