Vishay/BCcomponents MKP1848C65560JY5
MKP1848C65560JY5 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1848C65560JY5
Brief Description
CAP FILM 55UF 5% 600VDC RADIAL
Datasheet Download
MKP1848C65560JY5.pdf
Availability of MKP1848C65560JY5
QUANTITY
MKP1848C65560JY5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1848C65560JY5
Internal Part NumberEIS-MKP1848C65560JY5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Packaging*
Capacitance55µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)5 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1848C65560JY5
Related LinksMKP1848C, MKP1848C65560JY5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1848C65560JY5 Details Description
Related parts for MKP1848C65560JY5
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR GAUGE 6-SIP datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN IDC 25POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 7' GN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf