Vishay/BCcomponents MKP383168063JCM2B0
MKP383168063JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383168063JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.00068UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383168063JCM2B0.pdf
Availability of MKP383168063JCM2B0
QUANTITY
MKP383168063JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383168063JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383168063JCM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance680pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383168063JCM2B0
Related LinksMKP383168, MKP383168063JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383168063JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP383168063JCM2B0
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL 1MM EXTEND 30 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS 0.156 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.8PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 50 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:8/1:6 3.1GHZ 48WQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
PAC-S300-SD15 CBL ASSY datasheet.pdf
RES 0.19 OHM 1.5W .1% RADIAL datasheet.pdf