Vishay/BCcomponents MKP383175063JDA2B0
MKP383175063JDA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383175063JDA2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.00075UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383175063JDA2B0.pdf
Availability of MKP383175063JDA2B0
QUANTITY
MKP383175063JDA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383175063JDA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383175063JDA2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance750pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383175063JDA2B0
Related LinksMKP383175, MKP383175063JDA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383175063JDA2B0 Details Description
Related parts for MKP383175063JDA2B0
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" WW datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER/PAR 125M 32VQFN datasheet.pdf
SPARK SUPPRESSER MK-2 CONTACT datasheet.pdf
RELAY TIMER OFF-DELAY 110VAC QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 49.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf