Vishay/BCcomponents MKP383182063JCA2B0
MKP383182063JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383182063JCA2B0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.0082UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383182063JCA2B0.pdf
Availability of MKP383182063JCA2B0
QUANTITY
MKP383182063JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383182063JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383182063JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383182063JCA2B0
Related LinksMKP383182, MKP383182063JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383182063JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP383182063JCA2B0
NON-SENSITIVE GATE 15.0A 600V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 10% 500VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT BLACK 2CKT .093 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1M OHM GLASS datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 160POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf