Vishay/BCcomponents MKP383182063JCM2B0
MKP383182063JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383182063JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.0082UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383182063JCM2B0.pdf
Availability of MKP383182063JCM2B0
QUANTITY
MKP383182063JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383182063JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383182063JCM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance820pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383182063JCM2B0
Related LinksMKP383182, MKP383182063JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383182063JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP383182063JCM2B0
CABLE LVD 3DSUB 68HP MALE .625M datasheet.pdf
CONN HEADER PA 6POS TOP 2MM TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED VERTICA datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 5MM 870NM datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 1/2" 5.13" datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf