Vishay/BCcomponents MKP383191063JDA2B0
MKP383191063JDA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383191063JDA2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.00091UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383191063JDA2B0.pdf
Availability of MKP383191063JDA2B0
QUANTITY
MKP383191063JDA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383191063JDA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383191063JDA2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383191063JDA2B0
Related LinksMKP383191, MKP383191063JDA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383191063JDA2B0 Details Description
Related parts for MKP383191063JDA2B0
JUMPER-H2730TR/C2016Y/X 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SMD SLIDE-SWITCH 2 POS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT PIN SOLDER datasheet.pdf