Vishay/BCcomponents MKP383210200JC02R0
MKP383210200JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383210200JC02R0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.001UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383210200JC02R0.pdf
Availability of MKP383210200JC02R0
QUANTITY
MKP383210200JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383210200JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383210200JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383210200JC02R0
Related LinksMKP383210, MKP383210200JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383210200JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383210200JC02R0
CONVERTER DC/DC +/-15V OUT 1W datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
RES MO 1W 7.5K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 8V 10% datasheet.pdf