Vishay/BCcomponents MKP383215250JIP2T0
MKP383215250JIP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383215250JIP2T0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.0015UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383215250JIP2T0.pdf
Availability of MKP383215250JIP2T0
QUANTITY
MKP383215250JIP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383215250JIP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP383215250JIP2T0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package300
Packaging*
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383215250JIP2T0
Related LinksMKP383215, MKP383215250JIP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383215250JIP2T0 Details Description
Related parts for MKP383215250JIP2T0
FIXED IND 47MH 38MA 168 OHM TH datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 80MSPS DUAL 48-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 92POS datasheet.pdf