Vishay/BCcomponents MKP383216200JF02W0
MKP383216200JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383216200JF02W0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0016UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383216200JF02W0.pdf
Availability of MKP383216200JF02W0
QUANTITY
MKP383216200JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383216200JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383216200JF02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,100
Packaging*
Capacitance1600pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383216200JF02W0
Related LinksMKP383216, MKP383216200JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383216200JF02W0 Details Description
Related parts for MKP383216200JF02W0
FIXED IND 2.7UH 8A 10.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.88"X1.38" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf