Vishay/BCcomponents MKP383220063JCI2B0
MKP383220063JCI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383220063JCI2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.002UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383220063JCI2B0.pdf
Availability of MKP383220063JCI2B0
QUANTITY
MKP383220063JCI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383220063JCI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383220063JCI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance2000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383220063JCI2B0
Related LinksMKP383220, MKP383220063JCI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383220063JCI2B0 Details Description
Related parts for MKP383220063JCI2B0
IC DIFF RECEIVER HS QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 22-28AWG TIN datasheet.pdf
RES MO 1W 430 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY 1CH 20HTSSOP datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 5POS datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GR SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 316K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf