Vishay/BCcomponents MKP383220200JF02W0
MKP383220200JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383220200JF02W0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.002UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383220200JF02W0.pdf
Availability of MKP383220200JF02W0
QUANTITY
MKP383220200JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383220200JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383220200JF02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,100
Packaging*
Capacitance2000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383220200JF02W0
Related LinksMKP383220, MKP383220200JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383220200JF02W0 Details Description
Related parts for MKP383220200JF02W0
LABEL S LAM DM VNL RED 1X1.44" datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV Y5V RADIAL datasheet.pdf