Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-102-C1-R0
ATS-10C-102-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-102-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10C-102-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-102-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-102-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-102-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-102-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-102-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-102-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-102-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-102-C1-R0
IC BACKUP BATT CNTRLR 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 8.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHT/GRN 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWITCH LIM SPDT 10A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS R/A 0.5MM datasheet.pdf