Lattice Semiconductor Corporation GAL20V8C-10LJNI
GAL20V8C-10LJNI picture photo
Mfg. Part Number
GAL20V8C-10LJNI
Brief Description
IC CPLD 8MC 10NS 28PLCC
Datasheet Download
GAL20V8C-10LJNI.pdf
Availability of GAL20V8C-10LJNI
QUANTITY
GAL20V8C-10LJNI Order Process
Ship out your order
Specifications of GAL20V8C-10LJNI
Internal Part NumberEIS-GAL20V8C-10LJNI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesGAL®20V8
PackagingTube
Programmable TypeEE PLD
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells8
Number of Gates-
Number of I/O-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GAL20V8C-10LJNI
Related LinksGAL20V8, GAL20V8C-10LJNI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
GAL20V8C-10LJNI Details Description
Related parts for GAL20V8C-10LJNI
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 575.4VC SMD datasheet.pdf
IC FIFO 256X18 SYNC 10NS 68-PLCC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
3.96 PITCH CONN HOUSING 3POS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 40POS datasheet.pdf
FIXED IND 100MH 20MA 420 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC CLK GEN CRYSTAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf