Vishay/BCcomponents MKP383222063JDI2B0
MKP383222063JDI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383222063JDI2B0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.0022UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383222063JDI2B0.pdf
Availability of MKP383222063JDI2B0
QUANTITY
MKP383222063JDI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383222063JDI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383222063JDI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383222063JDI2B0
Related LinksMKP383222, MKP383222063JDI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383222063JDI2B0 Details Description
Related parts for MKP383222063JDI2B0
MOSFET 2P-CH 30V 8A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V JB 0201 datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
150UF 16V 9.779X24.714 105C AXI datasheet.pdf