Vishay/BCcomponents MKP383222140JFI2B0
MKP383222140JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383222140JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 1400VDC 0.0022UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383222140JFI2B0.pdf
Availability of MKP383222140JFI2B0
QUANTITY
MKP383222140JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383222140JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383222140JFI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1400V (1.4kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383222140JFI2B0
Related LinksMKP383222, MKP383222140JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383222140JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP383222140JFI2B0
RES SMD 17.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR HEX 20-TQFN datasheet.pdf
SENSOR PHOTOLOGIC HERMETIC TO-18 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 16POS datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 19NH 160MA 730 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf