Vishay/BCcomponents MKP383222200JC02R0
MKP383222200JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383222200JC02R0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0022UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383222200JC02R0.pdf
Availability of MKP383222200JC02R0
QUANTITY
MKP383222200JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383222200JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383222200JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383222200JC02R0
Related LinksMKP383222, MKP383222200JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383222200JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383222200JC02R0
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC PHOTOFLASH CAP CHARGER 6-DFN datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.200 T/H datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf