Vishay/BCcomponents MKP383222200JC02Z0
MKP383222200JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383222200JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0022UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383222200JC02Z0.pdf
Availability of MKP383222200JC02Z0
QUANTITY
MKP383222200JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383222200JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP383222200JC02Z0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383222200JC02Z0
Related LinksMKP383222, MKP383222200JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383222200JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP383222200JC02Z0
PHOTODIODE QUAD 2.31MM SQ PCB datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
GLOVES POLYESTER WHT MED 1PAIR datasheet.pdf
CONN CAP HOUSING 10POS BLACK datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 405MA 630 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 20W datasheet.pdf